✅ Uchrashuvda taʼlim sohasidagi xalqaro hamkorlikning asosiy masalalari, jumladan TATU talabalari va professor-o‘qituvchilari uchun mobillilik dasturlarini yo‘lga qo‘yish, yozgi oromgoh, o‘zaro tashriflar doirasida ma’ruzalar, seminar-treninglar tashkil etish, qisqa muddatli amaliyot va stajirovkalar o‘tash masalalari muhokama qilindi.
Mazkur tashrif davomida TATU va Sumg‘ayit davlat universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Sumg‘ayit davlat universiteti – Ozarbayjonning Sumg‘ayit shahrida joylashgan oliy taʼlim muassasasi. Universitet 1961-yilda Ozarbayjon Davlat neft va sanoat universitetining filiali sifatida tashkil etilgan va 2000-yildan mustaqil universitetga aylangan. SSU muhandislik, iqtisodiyot, tabiiy va gumanitar fanlar bo‘yicha ixtisoslashgan.

✅ На встрече рассмотрены основные вопросы международного сотрудничества в сфере образования, включая создание программ мобильности для студентов и преподавателей ТУИТ, летнего лагеря, организацию лекций, семинаров и тренингов в рамках взаимных визитов, краткосрочных практик и стажировок.
В ходе данного визита был подписан меморандум о сотрудничестве между ТУИТ и Сумгаитским государственным университетом.
Сумгаитский государственный университет — высшее учебное заведение, расположенное в Сумгаите, Азербайджан. Университет был основан в 1961 году как филиал Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности и стал независимым университетом в 2000 году. СГУ специализируется на инженерных, экономических, естественных и гуманитарных науках.