🧠 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida xotin-qizlar o‘rtasida "Zakovat" intellektual bellashuvining 2-turi bo‘lib o‘tdi. Bellashuvda universitetning barcha fakultetlaridan terma guruhlar ishtirok etishdi.
🏆 Natijalar quyidagicha:
🥉KOMPYUTER INJINIRINGI fakulteti 3-o‘rin;
🥈KIBERXAVFSIZLIK fakulteti 2-o‘rin;
🥇RADIO VA MOBIL ALOQA fakulteti 1-o‘rinni egalladilar.
G ’olib jamoalar maqtov yorliqlari va universitet BKUQ tomonidan esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandilar. Bellashuvda g‘olib bo‘lgan jamoalar 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi, “Zakovat intellektual klubi” NNT va O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi hamkorligida xotin-qizlar o‘rtasida “Zakovat” intellektual turnirida ishtirok etib Universitetimiz sha’nini himoya qiladilar.

🧠 В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошел 2-й тур интеллектуального конкурса «Заковат» среди женщин. В соревнованиях приняли участие команды всех факультетов университета.
🏆Результаты:
🥉 Факультет «КОМПЬЮТЕРНЫЙ ИНЖИНИРИНГ» - 3 место;
🥈 Факультет «КИБЕРБЕЗОПАСНОСТЬ» - 2 место;
🥇Факультет «РАДИО И МОБИЛЬНАЯ СВЯЗЬ» - 1 место.
Команды-победители были награждены сертификатами и сувенирами от профсоюза университета. По случаю 8 Марта – Международного женского дня – команда нашего университета примет участие в интеллектуальном турнире «Заковат» среди женщин совместно с Общественным фондом поддержки и развития национальных средств массовой информации, ОО «Интеллектуальный клуб Заковат» и Комитетом семьи и женщин Республики Узбекистан.