🗒 Markaz barcha zamonaviy jihozlarga ega bo‘lib, 450 o‘ringa mo‘ljallangan o‘quv xonalari, 170 o‘ringa moslashgan 4 ta kompyuter xonasidan iborat.
🤫 ARMda "Silent hall" (sukunat xonasi) mavjud bo‘lib, u yerda shovqinlarsiz dars qilish, fikrlarni jamlash, online uchrashuvlar o‘tkazish mumkin.
🎮 Bundan tashqari, mazkur markazda davlat OTMlari ichida yagona bo‘lgan, kibersportchi talabalar uchun "Cyber club" tashkil etilgan. Unda universitet kibersport jamoalari eng yuqori tezlikli internetdan, so‘nggi rusumdagi kompyuterlardan hamda xalqaro musoboqalarda malakaga ega mentorlar maslahatlaridan foydalangan xolda yirik musobaqalarga tayyorlanishlari mumkin.
👥 Ahamiyatlisi, bir vaqtning o‘zida 600 nafar talaba markaz qulayliklaridan foydalanish imkoniyatiga ega. Axborot-resurs markazi jami 47 000 nomda 350 000 nusxadagi ilmiy, o‘quv va xorijiy adabiyotlar bilan boyitilgan hamda darsliklar bilan boyitilgan.

💻В настоящее время в Ташкентском университете информационных технологий проводится ряд практических работ по расширению возможностей обучения студентов.
В частности, сегодня, 20 сентября, состоялась церемония открытия современного Информационно-ресурсного центра площадью 1120 кв.м. Ректор ТАТУ Б.Махкамов принял участие в церемонии открытия и тепло приветствовал всех.
🗒Центр оснащен всем современным оборудованием и состоит из учебных аудиторий на 450 мест и 4 компьютерных залов на 170 мест.
🤫 В ARM есть «Тихий зал» (комната тишины), где можно без шума делать уроки, собираться с мыслями и проводить онлайн-встречи.
🎮Кроме того, в этом центре создан «Киберклуб» для студентов-киберспортменов, который является единственным среди государственных вузов. Здесь университетские команды по киберспорту могут подготовиться к крупным турнирам благодаря высокоскоростному интернету, новейшим компьютерам и наставникам, имеющим опыт участия в международных соревнованиях.
👥 Важно, что услугами центра одновременно могут пользоваться 600 студентов. Информационно-ресурсный центр пополнен общим фондом 47 000 наименований, 350 000 экземпляров научной, учебной и зарубежной литературы и учебников.