TATU’da startap va sun’iy intellektga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi
Bugun, 7-fevral kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida “O‘z g‘oyangizni muvaffaqiyatli startapga aylantirmoqchimisiz?” mavzusida seminar tashkil etildi. Tadbir Dasturiy injiniring fakulteti hamda UIC Group kompaniyasi hamkorligida o‘tkazildi.
Seminarda UIC Group kompaniyasi va “AI Business Assistant” startapi asoschisi Murodxo‘ja Muratov ma’ruza qildi.
Tadbir davomida talabalarga:
• startap tushunchasi va uning oddiy biznesdan farqi;
• sun’iy intellekt vositalaridan samarali foydalanish;
• g‘oyadan loyiha konsepsiyasigacha bo‘lgan bosqichlar;
• prototip yaratishda sun’iy intellektdan foydalanish bo‘yicha amaliy tavsiyalar berildi.
Shuningdek, savol-javoblarda faol ishtirok etgan talabalarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
Seminar talabalar uchun startap sohasida dastlabki qadamlarni qo‘yish, innovatsion fikrlash va amaliy bilimlarni oshirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Сегодня, 7 февраля, в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми прошел семинар на тему «Хотите превратить свою идею в успешный стартап?». Мероприятие было проведено в сотрудничестве с факультетом программной инженерии и компанией UIC Group.
На семинаре выступил Муродходжа Муратов, основатель компании UIC Group и стартапа «AI Business Assistant».
В ходе мероприятия студентам были представлены:
• концепция стартапа и его отличие от обычного бизнеса;
• эффективное использование инструментов искусственного интеллекта;
• этапы от идеи до концепции проекта;
• практические рекомендации по использованию искусственного интеллекта при создании прототипа.
Студентам, активно участвовавшим в сессии вопросов и ответов, были вручены памятные сувениры.
Семинар предоставил студентам важную возможность сделать первые шаги в индустрии стартапов, развить инновационное мышление и улучшить практические знания.