📌 Joriy yilning 17–18-fevral kunlari O‘zbekiston Respublikasi maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida o‘quvchilar o‘rtasida "Informatika va axborot texnologiyalari" fanidan nufuzli xalqaro informatika olimpiadasi uchun saralash turnirining 2-bosqichi bo‘lib o‘tdi.
👥 Musobaqada saralash turnirining 1-bosqichida ishtirok etib, g‘olib bo‘lgan 25 nafar o‘quvchilardan 23 tasi qatnashdi. Saralash turnirining 2-bosqichida 12 nafar o‘quvchilar muvaffaqiyatli ishtirok etib, saralashning yakuniy 3-bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.

17-18 февраля текущего года Министерством дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован 2-й отборочный этап престижной Международной олимпиады по информатике по предмету «Информатика и информационные технологии» среди учеников.
В состязании приняли участие 23 из 25 заявленных учеников, победивших на 1 этапе. 12 учеников показали высокие результаты на 2-м этапе отборочного турнира и завоевали путевку на заключительный 3-й этап олимпиады.