11-yanvar kuni universitetimizda ilk bor tashkil etilgan “Oila kuni” tadbiri bolajonlar va ularning ota-onalari uchun haqiqatan ham esda qolarli bo‘ldi.
🎉 Tadbirda 100 ga yaqin bolajonlar universitetimizga tashrif buyurib, o‘z ota-onalarining ish joylari bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Ekskursiya davomida ular universitetning innovatsion muhitini, robototexnika va IT mahsulotlari ko‘rgazmasini ko‘rib, hayrat va qiziqish bilan taassurot olishdi.
🟡 Tadbirning ko‘ngilochar qismi ham bolajonlar uchun katta quvonch bag‘ishladi. “Oila kuni” bolajonlarning ota-onalari faoliyatiga nisbatan hurmat va qiziqishini oshirish, shuningdek, ularning IT sohasi va innovatsiyalar bilan yaqindan tanishishlariga xizmat qildi.

11 января в нашем университете впервые было организовано мероприятие "День семьи", которое стало поистине запоминающимся событием для детей и их родителей.
🎉 Около 100 детей посетили наш университет и получили возможность ближе познакомиться с рабочими местами своих родителей. Во время экскурсии они увидели инновационную среду университета, выставку робототехники и IT-продуктов, что вызвало у них удивление и интерес.
🟡 Развлекательная часть мероприятия также принесла детям большую радость. "День семьи" способствовал повышению уважения и интереса детей к деятельности их родителей, а также предоставил возможность ближе познакомиться с IT-сферой и инновациями.