🙋 2024-yilning 8-iyun sanasida Muhammad al Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Musa Riskulbekov nomidagi Qirgʻiziston iqtisodiyot universiteti (KEU) talabalari uchun tashkil etilgan “Yozgi maktab”ning yakuniy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
✅ KEU tomonidan yozgi maktabni muvaffaqiyatli tamomlagan 24 ta talaba-yoshlar hamda 3 nafar professor-o‘qituvchilar sertifikatlar hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.
🤝 KEU bilan tashkil etilgan mazkur uchrashuv Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalar universitetini o‘quv va ilmiy hamkorlik faoliyatining debochasi sifatida xalqaro reytingda inobatga olinishi ko‘zda tutilgan.

8 июня 2024 года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялось итоговое заседание «Летней школы», организованной для студентов Кыргызского экономического университета (КЭУ) имени Мусы Рискулбекова.
✅ 24 студента и 3 профессора и преподавателя, успешно окончившие летнюю школу, были награждены сертификатами и сувенирами от ТУИТ.
Это событие, организованное совместно с Кыргызским Экономическим Университетом (КЭУ), призвано стать прологом к образовательному и научному сотрудничеству Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий и участвовать в международном рейтинге.