Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga tadbir doirasida Toshkent viloyati Qibray tumanida joylashgan 28-sonli umumta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchilari universitetga tashrif buyurdi. Maktab o‘quvchilari TATUda talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, amaliy loyihalar, zamonaviy laboratoriyalar, fakultetlar va ta’lim imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdi.
➡️Ochiq muloqotdan ko‘zlangan asosiy maqsad – o‘quvchilarda axborot texnologiyalari sohasiga bo‘lgan qiziqishni oshirish, ular uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan zamonaviy imkoniyatlar haqida kengroq tasavvur hosil qilishdan iborat bo‘ldi.

В рамках мероприятия в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прибыла группа учащихся 11-го класса общеобразовательной школы №28, расположенной в Кибрайском районе Ташкентской области. Школьники подробно ознакомились с условиями, созданными для студентов в ТУИТ, практическими проектами, современными лабораториями, факультетами и образовательными возможностями.
➡️Основной целью открытого диалога стало повышение интереса школьников к сфере информационных технологий и формирование у них более широкого представления о современных возможностях, созданных в высшем учебном заведении.