Uchrashuv davomida talabalar uchun bugungi kunda jahon miqyosida ro‘y berayotgan turli zo‘ravonliklar, ekstremizm va terrorizm kabi illatlarning salbiy oqibatlari haqida so‘z yuritildi. Shuningdek, yoshlar ongida mafkuraviy xurujlarga qarshi g‘oyaviy immunitetni shakllantirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
✅Uchrashuvda universitet rahbariyati hamda O‘zbekiston xalqaro islomshunoslik akademiyasi Islom iqtisodiyoti va xalqaro munosabatlar fakulteti dekani Karimov Farxod Erkinovich ma’ruza bilan ishtirok etdi.
➡️F.Karimov o‘z chiqishida shunday dedi:
“Globallashuv davrida yot g‘oyalar yoshlar ongiga turli yo‘llar bilan kirib kelayotgan bir paytda, ularni ma’naviy jihatdan quvvatlash va vatanparvarlik ruhida tarbiyalash — har bir ziyoli shaxsning burchidir.”
⏺Tadbirda universitet professor-o‘qituvchilari va 500 dan ortiq talaba-yoshlar faol ishtirok etdilar.

В ходе встречи обсуждались негативные последствия для студентов таких зол, как насилие, экстремизм и терроризм, которые происходят в настоящее время в мире. Также были подробно рассмотрены вопросы формирования идеологического иммунитета к идеологическим атакам в сознании молодёжи.
✅Во встрече с докладом приняли участие руководство университета и декан факультета исламской экономики и международных отношений Международной академии исламоведения Узбекистана Каримов Фарход Эркинович.
➡️Ф. Каримов в своем выступлении сказал:
«В эпоху глобализации, когда зарубежные идеи различными путями проникают в сознание молодежи, долг каждого разумного человека — поддерживать ее духовно и воспитывать в духе патриотизма».
⏺️В мероприятии приняли активное участие профессора и преподаватели университета, а также более 500 студентов и молодых людей.
❗️Этот круглый стол сыграл важную роль в укреплении сознания молодежи, защите ее от социальных и негативных пороков и борьбе с невежеством посредством образования.