Universitetda O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi, “E-LINE PRESS” MCHJ va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamkorligida, 2025-yil 31-yanvar kuni TATU Oliy ta’limdan keyingi ta’lim instituti doktorantlari, mustaqil izlanuvchilari, stajyor-tadqiqotchilari va magistrlari uchun mo‘ljallangan tadbir bo‘lib o‘tdi.
✅Tadbirda ilmiy tadqiqotlar va texnologiyalar sohasidagi yangiliklar, innovatsiyalar va rivojlanish istiqbollari muhokama qilinadi. Shuningdek “E-LINE PRESS” trenerlari tomonidan olib boriladigan “Ilmiy axborot resurslari” o‘quv kurslarining maqsadi va vazifalari haqida ham batafsil ma’lumotlar berildi.
📝 Ushbu kurslar, doktorantlar, talabalar va ilmiy darajaga talabgorlar, ilmiy xodimlarning nashriyot faolligini, ilmiy maqolalari va dissertatsiyalari sifatini oshirish, shuningdek, yetakchi ilmiy tashkilotlar, xorijiy nashriyot va agregatorlar ma’lumotlar bazalarida ilmiy ma’lumotlarni izlash ko‘nikmalarini shakllantirish va ulardan samarali foydalanishni o‘rganish uchun mo‘ljallangan.

31 января 2025 года в университете прошло мероприятие для докторантов, независимых исследователей, стажеров-исследователей и магистрантов Института послевузовского образования ТУИТ. Мероприятие было организовано в сотрудничестве с Министерством цифровых технологий Республики Узбекистан, ООО «E-LINE PRESS» и Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
✅ На мероприятии обсуждались последние достижения в области научных исследований и технологий, инновации и перспективы развития. Также были предоставлены подробные сведения о целях и задачах учебных курсов «Научные информационные ресурсы», проводимых тренерами «E-LINE PRESS».
📝 Эти курсы предназначены для докторантов, студентов и соискателей ученых степеней, научных сотрудников с целью повышения их публикационной активности, качества научных статей и диссертаций, а также для формирования навыков поиска научной информации в базах данных ведущих научных организаций, зарубежных издательств и агрегаторов, и эффективного использования этих ресурсов.