Hisobot-saylov yig‘ilishlari va konferensiyalari Boshlang‘ich kasaba uyushmasi tashkiloti faoliyatida muhim ahamiyat kasb etadi. 2025-yil kasaba uyushmalari tizimida hisobot-saylovlar yili ekanligi bois mazkur jarayonda o‘tgan besh yillik faoliyat sarhisob qilinib, erishilgan natijalar tahlil etilmoqda.
💻 2025-yil 28-fevral kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda o‘tgan besh yillik faoliyat natijalari, amalga oshirilgan ishlar va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar atroflicha muhokama qilindi. Shuningdek, kelgusi davr uchun ustuvor vazifalar belgilab olindi.

Отчетно-выборные собрания и конференции играют важную роль в деятельности первичных профсоюзных организаций. Поскольку 2025 год объявлен годом отчетно-выборных собраний в системе профсоюзов, в ходе данного процесса подводятся итоги пятилетней деятельности и анализируются достигнутые результаты.
💻 28 февраля 2025 года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми состоялась отчетно-выборная конференция первичной профсоюзной организации. На ней были подробно обсуждены итоги пятилетней работы, выполненные задачи и допущенные недостатки. Также были определены приоритетные задачи на ближайшие годы.