Bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida bakalavriaturaning birinchi, toʻrtinchi hamda magistraturaning birinchi, ikkinchi bosqich talabalari anʼanaviy tarzda oʻqishni boshlashdi.
Darslar karantin qoidalariga rioya etilgan holda tashkil etilmoqda.
Pandemiya sababli nafaqat bizning universitetimizda, balki respublikadagi barcha oliy taʼlim muassasalarida onlayn taʼlim tizimi joriy etilgan edi. Vaqt oʻtib anʼanaviy taʼlim tizimiga qaytishimiz, albatta, talabalar orasida yaxshi kutib olinmoqda. Ayniqsa, darslarni bevosita auditoriyalarda tashkil etilishi universitetga birinchi bosqichga qabul qilingan talabalar orasida ijobiy tasavvur uygʻotmoqda va ular anʼanaviy taʼlim shaklida TATUning oʻzida tahsil olishni boshlaganlaridan mumnunlar.
Bundan tashqari universitetda oʻqituvchi va talabalarning xavfsizligini taʼminlash maqsadida kirish eshiklari oldida isitma oʻlchaydigan qurilmalar hamda antiseptik vositalar tashkil etilgan. Dars jarayonlarida oraliq masofani saqlashga, tibbiy niqob taqishga alohida eʼtibor qaratilmoqda.
Shuningdek, universitet maʼmuriyati talabalarimizdan karantin qoidalariga qatʼiy rioya etishlarini, doimiy tibbiy niqob taqishlarini, oraliq masofa saqlashlarini, qoʻllarni antiseptik vositalar bilan tez-tez dezinfeksiya qilishlarini soʻrab qoladi.

Сегодня начались занятия в традиционном формате для студентов 1 и 2 курсов бакалавриата, а также 1 и 2 курсов магистратуры Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
Занятия организованы в соответствии с требованиями карантина.
Напоминаем, что в период пандемии наш университет, как и все вузы республики, внедрил систему онлайн образования. Возвращение к традиционной форме обучения было с радостью встречено студентами. В особенности, это касается студентов первого курса, ведь благодаря этому они смогли впервые сесть за университетские парты и ощущить себя частью ТУИТ.
Кроме того, для обеспечения безопасности преподавателей и студентов в университетом организованы пункты проверки температуры и использования антисептических средств. Особое внимание уделяется соблюдению социальной дистанции и масочного режима.
Администрация университета настоятельно просит всех студентов придерживаться правил карантина, носить маски, сохранять социальную дистанцию, обрабатывать руки антисептическими средствами.