O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yiI 16-oktabrdagi PF-158-son farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida TATU rektori B.Maxkamov boshchiligida universitet ishchi guruhi Chilonzor tuman 1-son politexnikumiga tashrif buyurib, ta’lim muassasasidagi mavjud holat va yaratilgan sharoitlar hamda “Dolzarb 90 kun” loyihasini samarali tashkil etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
✅ Tashrif jarayonida universitet tomonidan texnikumlarga o‘quv-uslubiy yordam ko‘rsatish, ta’lim sifatini oshirish hamda moddiy-texnik bazasini yaxshilash bo‘yicha kelgusida bajariladigan aniq vazifalar belgilandi.

В целях реализации задач, определённых Указом Президента Республики Узбекистан №УП-158 от 16 октября 2024 года, рабочая группа Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ) во главе с ректором Б. Махкамовым посетила Политехникум №1 Чиланзарского района.
Во время визита представители университета ознакомились с текущим состоянием образовательного учреждения, созданными условиями, а также с ходом реализации проекта «Актуальные 90 дней».
✅ В ходе встречи были определены конкретные задачи по оказанию учебно-методической помощи техникумам, повышению качества образования и улучшению материально-технической базы.