💻 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va O'zbekistonda faoliyat yuritayotgan nufuzli banklardan biri ATB “Tengebank” o'rtasida universitet talabalarinining amaliyot o'tash, pullik va bepul stajirovkalarda ishtirok etish hamda keyinchalik korxonada faoliyat yuritishlarini ko'zda tutadigan hamkorlik memorandumi imzolandi.
❔ Ma'lumot uchun: ATB “Tenge Bank” o’z faoliyatini O’zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan 2019-yil 18-mayda berilgan litsenziya asosida amalga oshiradi. “Tenge Bank” universal bank bo’lib, zamonaviy bank texnologiyalaridan foydalangan holda barcha toifadagi korporativ va chakana mijozlarga moliyaviy xizmatlarni taqdim etadi. Bank “Qozog’iston Xalq banki” OAJ (Halyk Bank) ning 100 foizli sho’ba korxonasi hisoblanadi.

💻 Подписан Меморандум о сотрудничестве между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и АТБ «Тенгебанк», одним из престижных банков, действующих в Узбекистане, который предусматривает участие студентов университета в практике, платных и бесплатных стажировках, а также последующей работе.
❔ Для справки: АТБ «Тенге Банк» осуществляет свою деятельность на основании лицензии, выданной Центральным банком Республики Узбекистан 18 мая 2019 года. «Тенге Банк» — универсальный банк, предоставляющий финансовые услуги всем категориям корпоративных и розничных клиентов с использованием современных банковских технологий. Банк является 100-процентной дочерней компанией Народного банка Казахстана (Народный Банк Казахстана).