TATU delegatsiyasi va MTRK rahbariyati o‘rtasida o‘quv, ilmiy-amaliy hamkorlik masalalarida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida:
👀Korxonada talabalar amaliyotlari masalasi;
👀Professor-o‘qituvchilarning MTRKda stajirovkalari;
👀MTRK masalalariga oid BMI mavzulari bo‘yicha;
👀Kafedra filiali va Dual ta’limni tashkil etish masalalari;
👀Sohaga oid malaka talablari, o‘quv reja, fanlar (tanlov) moslash bo‘yicha hamda TVda sun’iy intellekt va virtual reallik mavzulari bo‘yicha tajriba almashish yuzasidan seminarlar tashkil qilish va boshqa masalalar kelishib olindi.
Shuningdek, uchrashuvda MTRKdagi jonli efir, suratga olish va montaj studiyasi, ovoz va signallarni boshqaruv apparati, efirga uzatish markazi kabi ishlab chiqarish tizimi bilan yaqindan tanishildi.

Состоялась встреча делегации ТУИТ с руководством НТРК по вопросам образовательного и научно-практического сотрудничества.
Во время встречи были обсуждены следующие вопросы:
👀 Практика студентов на предприятиях;
👀 Стажировки преподавателей в НТРК;
👀 Темы ВКР, связанные с НТРК;
👀 Организация филиалов кафедр и внедрение дуального образования;
👀 Соответствие квалификационных требований, учебных планов и предметов (по выбору), а также организация семинаров по обмену опытом в области искусственного интеллекта и виртуальной реальности на телевидении.
Также на встрече была подробно ознакомлена производственная система, такая как прямая трансляция, студия съемки и монтажа, аппаратура управления звуком и сигналом, центр вещания на НТРК.