Kuni kecha, 25-iyun kuni Farg‘ona shahridagi Ekoshahar amfiteatrida “Talabalar kibersport o‘yinlari – 2025” Respublika chempionati final bosqichi g‘oliblarini tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda viloyat hokimi Xayrullo Bozorov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Sarvarxon Buzrukxonov, yurtimizning barcha hududlaridan viloyat va shahar bosqichida g‘olib bo‘lgan oliy o‘quv yurtlarining kibersport jamoalari ishtirok etdi.
Mazkur chempionatning FC 25 yo‘nalishi bo‘yicha Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabasi Smailov Muzaffar faxrli 2-o‘rinni egallab, medal, sertifikat va pul mukofotini qo‘lga kiritdi.
🎉 Ma’lumot uchun, ushbu respublika musobaqasida umumiy hisobda 42 mingdan ortiq talaba ishtirok etdi. O‘ta raqobatli kechgan musobaqadagi ulkan natija bilan talabamizni tabriklaymiz. Bu kabi yutuqlar bardavom bo‘lsin!

Накануне, 25 июня, в амфитеатре «Экогород» в городе Фергана состоялась торжественная церемония награждения победителей финального этапа Республиканского чемпионата «Киберспортивные игры студентов – 2025».
В мероприятии приняли участие хоким области Хайрулло Бозоров, заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Сарвархон Бузрукхонов, а также студенческие киберспортивные команды высших учебных заведений со всех регионов страны — победители городского и областного этапов.
В направлении FC 25 почётное 2-е место занял студент Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий — Смаилов Музаффар, удостоенный медали, сертификата и денежного приза.
🎉 Для справки: в данном республиканском соревновании приняли участие более 42 тысяч студентов. Поздравляем нашего студента с выдающимся результатом в таком конкурентном турнире. Пусть такие достижения продолжаются!