Toshkent Axborot Texnologiyalari Universitetining Falco jamoasi "Butunjahon kasb-hunar kollejlari ko‘nikmalar tanlovi"da faxrli 2-o‘rinni egalladi. Tanlovni Xitoyning Tianjin Maritime College va Toshkent Davlat Transport Universitetlari qo‘shma hamkorlikda tashkil etdilar.
🔺Musobaqa ikki yo‘nalishda o‘tkazildi:
⏺Sun’iy Intellekt
⏺Logistika
🏆Jamoa mas’uliyatli va shiddatli jarayonda o‘z loyihasini to‘liq taqdim etib, kuchli raqiblar orasida, logistika yo‘nalishida kumush medal va rasmiy sertifikatlarni qo‘lga kiritdi. Ushbu yutuq TATU talabalarining ishtiyoqli, bilimli va fidoyi ekanini yana bir bor isbotladi.
🥳Falco jamoasi nafaqat universitetimiz sha’nini, balki O‘zbekiston yoshlarining talabchanligi, shijoati va energiyaga to‘la ruhini butun dunyoga, xususan Xitoyliklarga namoyish etdi.

Команда Falco Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми с гордостью заняла 2-е место на соревновании WorldSkills (Международный конкурс профессиональных навыков). Мероприятие было совместно организовано Тяньцзиньским морским колледжем (Китай) и Ташкентским государственным транспортным университетом.
🔺 Соревнование включало две номинации: ⏺️ Искусственный интеллект ⏺️ Логистика
🏆 В ходе сложного и конкурентного процесса команда успешно представила свой проект и, соревнуясь с сильными участниками, завоевала серебряную медаль в категории «Логистика» вместе с официальными сертификатами. Это выдающееся достижение ещё раз доказывает, что студенты ТИУТ полны страсти, знаний и целеустремлённости.
🥳 Команда Falco не только подняла честь нашего университета, но и продемонстрировала миру — особенно нашим коллегам в Китае — решимость, амбиции и яркий дух молодёжи Узбекистана.