2025-yil 21-iyul – 3-avgust kunlari Rossiya federatsiyasining Qozon, Krasnoyarsk va Yekaterinburg shaharlarida xalqaro “Yozgi universitet–2025” (Letniy universitet) loyihasi o‘tkazilmoqda.
10 nafar TATU talabasi va 2 nafar hamroh xodim ushbu xalqaro loyihada ishtirok etmoqda.
Borish-kelish, yashash, ovqatlanish, ekskursiyalar va musobaqalarda qatnashish to‘liq Sibir Federal universiteti tomonidan moliyalashtirilgan.
“Yozgi universitet–2025” loyihasi hozirda Krasnoyarsk shahrida davom etmoqda.
21-iyul kuni TATU talabalari ushbu loyihada qatnashish uchun yo‘lga chiqdi va shu kuni loyihaning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Har kuni talabalar uchun madaniy ekskursiyalar va ko‘ngilochar tadbirlar tashkil etilmoqda.
23-iyul kuni sport o‘yinlari bo‘yicha musobaqalar o‘tkazildi. TATU Kiberxavfsizlik fakulteti talabasi Juramirzayev Islomjon ushbu musobaqada g‘olib bo‘lib, diplom bilan taqdirlandi!

С 21 июля по 3 августа 2025 года в городах Казань, Красноярск и Екатеринбург Российской Федерации проходит международный проект «Летний университет–2025».
В проекте принимают участие 10 студентов Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ) и 2 сопровождающих сотрудника.
Все расходы на проезд, проживание, питание, экскурсии и участие в соревнованиях полностью финансируются Сибирским федеральным университетом.
В настоящее время проект проходит в городе Красноярск.
21 июля студенты ТУИТ отправились на мероприятие, в тот же день состоялась торжественная церемония открытия.
Каждый день для участников организуются культурные экскурсии и развлекательные мероприятия.
23 июля прошли спортивные соревнования, в которых студент факультета кибербезопасности ТУИТ Исламжон Журамирзаев занял первое место и был награждён дипломом победителя!