2025-yil 21-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-iyundagi 32-sonli Bayoni topshirig‘i hamda TATU va “Artel Electronics Group” kompaniyasi o‘rtasida imzolangan memorandum asosida yangi tashabbus yo‘lga qo‘yildi.
Radio va mobil aloqa fakultetining 3-bosqich talabalari uchun “Elektronika va radiotexnika” kafedrasi tomonidan Plata ishlab chiqarish korxonasida dual ta’lim va ishlab chiqarish amaliyoti tashkil etildi.
📝 Ushbu loyiha talabalarga nazariy bilimlarni amaliyotda sinab ko‘rish va real ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishish imkoniyatini yaratadi.

Для студентов ТУИТ организовано дуальное обучение и практика!
21 февраля 2025 года в рамках Постановления Президента Республики Узбекистан № 32 от 20 июня 2024 года, а также на основании меморандума, подписанного между ТУИТ и компанией «Artel Electronics Group», была запущена новая инициатива.
Для студентов 3-го курса факультета радиосвязи и мобильной связи кафедра «Электроника и радиотехника» организовала дуальное обучение и производственную практику на заводе по производству плат.
📝 Этот проект предоставляет студентам возможность применить свои теоретические знания на практике и познакомиться с реальными производственными процессами.