TATU talabalari “Robot.uz-2020” respublika tanlovi gʼolibi boʼlishdi
10-12 mart kunlari Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universitetida “ROBOT.UZ-2020” respublika tanlovi boʼlib oʼtdi.
Bugun, 12-mart kuni tanlovning final musobaqalari oʻtkazilib, gʻoliblar aniqlanadi va taqdirlanadi.
Quvonarlisi, universitetimizning Kompyuter injiniringgi fakulteti Multimedia kafedrasi talabalari: Buzrukov Bahodir Muxiddin o‘g‘li, G‘ayratov Muxriddin Bahodir o‘g‘li, Ergashev Lazizbek Kamol o‘g‘li ushbu tanlovda “Robo Sumo” yoʼnalishidagi musobaqalarda ishtirok etishdi hamda faxrli 2-oʼrinni qoʼlga kiritishdi.
Maʼlumot oʼrnida aytish kerakki, tanlovda 12 ta viloyatdan jami 420 nafar oʻquvchi-yoshlar, iqtidorli talabalar, yosh tadqiqotchilar hamda korxonalarning yosh mutaxassislaridan iborat 334 ta jamoa qatnashishdi.
“ROBOT.UZ-2020”da 9-15 yoshdagi ishtirokchilar uchta – Robo Futbol, Robo Sumo va Kegelring nominatsiyalarida, 16-25 yoshdagi ishtirokchilar esa 5 ta – Robo sumo, Robo futbol, Mobil robotlar poygasi, Foydali ish bajaruvchi robot va Intellektual robot nominatsiyalari boʻyicha oʻzlari yasagan robotlar yordamida bellashishdilar.

10-12 марта в Ташкентском государственном техническом университете имени Ислама Каримова состоялся конкурс «ROBOT.UZ-2020»
Сегодня, 12 марта, прошел финальный этап конкурса, были определены и награждены победители.
Студенты нашего университета, а именно Бузруков Баходир, Гайратов Мухриддин, Эргашев Лазизбек, приняли участие в данном конкурсе по направлению “Robo Sumo” и заняли почетное второе место.
Следует отметить, что в конкурсе приняли участие 334 команды, всего 420 одаренных учащихся, студентов, молодых исследователей, специалистов предприятий из 12 областей Республики.
Участники в возрасте 9-15 лет соревновались по номинациям - Robo Football, Robo Sumo и Kegelring, участники в возрасте 16-25 по 5 номинациям – Robo sumo, Robo football, гонки мобильных роботов, роботы, выполняющие полезную работу и интеллектуальный робот.