✅Ushbu o‘quv-amaliy seminardan asosiy ko‘zlangan maqsad ishtirokchilarni universitetda ijro intizomi yo‘nalishida amalga oshirilgan ishlar, ish yuritishdagi zamonaviy yondashuvlar, shuningdek ijro intizomi bo‘yicha tajribalarini boyitish va doimiy hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan iborat edi.
O‘quv-amaliy seminarning birinchi kunida ishtirokchilar murojaatlar bilan ishlash, ijro intizomini ta’minlash, ijro nazorati va monitoringini olib borish, ish yuritish samaradorligini oshirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar holati bilan yaqindan tanishdilar va tajriba almashdilar, shuningdek universitetda so‘ngi yillarda barcha jabhada amalga oshirilgan islohotlar bilan yaqindan tanishdilar.
📝 Eslatib o‘tamiz, 2024-yil yakuniga ko‘ra Universitetimiz Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan edo.ijro.uz idoralararo ijro intizomi tizimida ish yuritish bo‘yicha ham namunaviy ta’lim muassasasi deb topilib, Vazirlikning yuqorida ko‘rsatilgan buyrug‘iga muvofiq Respublikamizdagi 109 ta oliy ta’lim muassasalarining ijro intizomi, devonxona va arxiv ishi bo‘yicha mutaxassislarining bir oy davomida universitetimizda tajriba almashishini amalga oshirishlari tashkil etilmoqda.

5 февраля текущего года в университете был организован учебно-практический семинар на тему «Опыт ТУИТ» для 30 специалистов по исполнительной дисциплине, делопроизводству и архивному делу из высших учебных заведений нашей республики.
✅ Основной целью данного учебно-практического семинара было ознакомление участников с работой, проделанной в университете в области исполнительной дисциплины, современными подходами в делопроизводстве, а также обмен опытом и налаживание постоянного сотрудничества.
В первый день семинара участники подробно познакомились с работой по обработке обращений, обеспечению исполнительной дисциплины, контролю и мониторингу исполнения, а также повышению эффективности делопроизводства. Они обменялись опытом и ознакомились с реформами, проведёнными в университете за последние годы.
📝 Напоминаем, что по итогам 2024 года наш университет был признан Министерством высшего образования, науки и инноваций образцовым учебным заведением по ведению делопроизводства в межведомственной системе edo.ijro.uz. В соответствии с приказом Министерства, специалисты по исполнительной дисциплине, делопроизводству и архивному делу из 109 вузов республики в течение месяца будут проходить стажировку в нашем университете для обмена опытом.