“Ilm, sport va tadbirkorlik — qudrat manbai, yoshlar — yorqin kelajak!” shiori ostida o‘tkazilayotgan TATU – Samarqand baynalmilal forumining ilk kuni mazmunli va unutilmas voqealarga boy tarzda o‘tdi.
🤝 Forum doirasida TATU talabalari va 20 dan ortiq davlatlardan tashrif buyurgan xorijiy talabalar o‘rtasida intellektual bellashuvlar tashkil etilib, bilim va tafakkur maydonida sog‘lom raqobat muhiti yaratildi.
🌍 Millatlararo do‘stlik va madaniyatlar uyg‘unligi forumning asosiy ruhiga aylandi. “Sumalak party”, osh chempionati kabi milliy qadriyatlarimiz aks etgan tadbirlar xorijiy mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
🎤 Shuningdek, “Rektor va yoshlar uchrashuvi” doirasida ochiq muloqot tashkil etilib, yoshlarning g‘oyalari, tashabbuslari va takliflari tinglandi.
🎶 Kun davomida musiqiy dasturlar esa forum ishtirokchilariga yuqori kayfiyat ulashdi.
Mazkur forum yoshlar o‘rtasida xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, madaniyatlar almashinuvi va global fikrlashni rivojlantirishga xizmat qilmoqda.

Завершился первый день Международного форума ТАТУ – Самарканд
Первый день Международного форума ТАТУ – Самарканд, проходившего под лозунгом «Наука, спорт и предпринимательство – источник силы, молодежь – светлое будущее!», был богат значимыми и незабываемыми событиями.
🤝 В рамках форума были организованы интеллектуальные соревнования между студентами ТАТУ и иностранными студентами из более чем 20 стран, создавшие атмосферу здоровой конкуренции в области знаний и мысли.
🌍 Межнациональная дружба и гармония культур стали главным духом форума. Мероприятия, отражающие наши национальные ценности, такие как «Сумалакский праздник» и чемпионат по ошу, произвели большое впечатление на иностранных гостей.
🎤 Также в рамках «Встречи ректора и молодежи» был организован открытый диалог, где были выслушаны идеи, инициативы и предложения молодых людей.
🎶 Музыкальные программы в течение дня поддерживали хорошее настроение участников форума.
Этот форум служит укреплению международного сотрудничества среди молодежи, обмену культурами и развитию глобального мышления.