Hozirgi kunda Xitoy Xalq Respublikasining poytaxti Pekin shahrida joylashgan North China University of Technology (NCUT) universitetida “Artificial Intelligence” va “Traffic Control” yo‘nalishlari bo‘yicha universitetimizning uch nafar professor-o‘qituvchilari ikki oylik malaka oshirish dasturida ishtirok etmoqdalar.
⏺ PhD, dots. Xidirova Charos Murodilloyevna;
⏺ PhD, dots. Qodirov Azamat Almat o‘g‘li;
⏺ PhD, dots. Otaxonova Bahrixon Ibragimovna.
🗣Ular NCUT universitetining yetakchi professor-o‘qituvchilari bilan hamkorlikda tegishli laboratoriyalarda ilmiy faoliyat olib borishmoqda.
💬 Malaka oshirish dasturiga Xitoy tili darslari, xalqaro konferensiyalarda ishtirok etish, shuningdek, Xitoyning tarixiy va diqqatga sazovor joylariga sayohatlar ham kiritilgan.
✅Ushbu tajriba universitetimiz professor-o‘qituvchilarining kasbiy salohiyatini yanada oshirish, zamonaviy ilmiy yondashuvlarni o‘rganish va xalqaro hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Преподаватели ТУИТ повышают квалификацию в Китае!
В настоящее время три преподавателя нашего университета проходят двухмесячную программу повышения квалификации по направлениям «Искусственный интеллект» и «Управление дорожным движением» в Северо-Китайском технологическом университете (NCUT) в Пекине, столице Китайской Народной Республики.
⏺️ д.ф.-м.н., доц. Хидирова Чарос Муродиллоевна;
⏺️ д.ф.-м.н., доц. Кодиров Азамат Алмат оглы;
⏺️ д.ф.-м.н., доц. Отахонова Бахрихон Ибрагимовна.
🗣Они ведут научную деятельность в профильных лабораториях совместно с ведущими профессорами и преподавателями NCUT.
💬 Программа повышения квалификации включает в себя занятия по китайскому языку, участие в международных конференциях, а также поездки по историческим и интересным местам Китая.
✅Этот опыт будет способствовать дальнейшему повышению профессионального потенциала профессорско-преподавательского состава нашего университета, изучению современных научных подходов и укреплению международного сотрудничества.