🔐 Kiberxavfsizlik Klubi — bu sohaga chindan qiziqqan, ilmga chanqoq talabalarimiz birlashishi uchun tashkil qilingan jamoa hisoblanadi.
🎯 Klub maqsadi: Kiberxavfsizlik yo‘nalishiga qiziqishi bor talabalarni bir joyga yig‘ish va birgalikda bilimlarini rivojlantirib, ularni keyingi bosqichga olib chiqish!
❔ Kimlar qo‘shilishi mumkin?
Klubga barcha qiziquvchilar qo‘shilishi mumkin. Biroq 20-30 nafar talabalar alohida saralab olinadi. Ular bilan alohida shug‘ullaniladi va klub faoliyati ular bilan birgalikda davom ettiriladi.
💡 Saralashdan keyin nimalar bo‘ladi?
- Intensiv kurslar shaklida treninglar tashkil etiladi
- Haftada bir kun professional master-klasslar va networking
- O‘quv platformalarida ishlash bo‘yicha ko‘rsatmalar
- Amaliy mashg‘ulotlar, ishga kerakli ko‘nikmalar
- CTF musobaqalariga tayyorgarlik
📍 Amaliy mashg‘ulotlar va darslar Kiberxavfsizlik Fakulteti tomonidan ajratilgan labaratoriya xonasida o‘tkaziladi
🏆 Klub rahbari — axborot xavfsizligi sohasida faoliyat yuritib kelayotgan, ko‘plab musobaqalar g‘olibi Umurzoqov Quvonchbek
🎯 Master-klasslar: Umurzoqov Quvonchbek, Gilmanov Nurgali, hamda boshqa tajribali mutaxassislar ishtirokida bo‘lib o‘tadi
📝 Saralash mezonlari
- Boshlang‘ich darajadagi texnik bilimga ega bo‘lish (dasturlash, linux asoslar)
- O‘rganishga ishtiyoqi bor va mustaqil o‘rganish qobiliyatiga ega
- Chet tillari - ingliz yoki rus tillarini bilish
📝Ariza (UZB): https://forms.gle/QMmfwAR5xmxxrXou8
🎁 Faol talabalar Universitet tomonidan Tryhackme, Hackthebox uchun vaucherlar va boshqa sovg‘alar bilan mukofotlanadi.

🔐 Клуб Кибербезопасности — это сообщество, созданное для студентов, искренне интересующихся данной сферой и жаждущих знаний.
🎯 Цель клуба: объединить студентов, интересующихся направлением кибербезопасности, развивать их знания и вывести их на новый уровень!
❔ Кто может присоединиться?
Клуб открыт для всех желающих. Однако будет проведён отбор 20–30 студентов, с которыми будет организована отдельная работа, и основная деятельность клуба будет вестись именно с ними.
💡 Что будет после отбора?
- Интенсивные курсы в формате тренингов
- Еженедельные мастер-классы от профессионалов и нетворкинг
- Руководство по использованию обучающих платформ
- Практические занятия, реальные навыки, необходимые для работы
- Подготовка к CTF-соревнованиям
📍 Практические занятия и уроки будут проводиться в лабораторной аудитории, выделенной Факультетом Кибербезопасности
🏆 Руководитель клуба — Умурзоков Кувончбек, специалист в области информационной безопасности, победитель множества соревнований
🎯 Мастер-классы: Умурзоков Кувончбек, Гильманов Нургали и другие опытные специалисты
📝 Критерии отбора:
- Наличие базовых технических знаний (программирование, основы Linux)
- Стремление к обучению и способность к самостоятельному изучению
- Владение иностранными языками — английским или русским
📝 Заявка (РУС): https://forms.gle/oGubM3Bb2UtFUzyK7
🎁 Активные участники будут награждены ваучерами на TryHackMe, HackTheBox и другими подарками от университета