✅ Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va Janubiy Koreyaning KOOKMIN universiteti hamkorlikda O‘zbekiston Biznes IT-ta’lim yo‘nalishi ishlab chiqish maqsadida Sanoat va akademik sohalar o‘rtasida hamkorlik (Business Matching Day) yig‘ilishi o‘tkazildi.
🎓 Ushbu tadbirda Universitet talabalaridan iborat 3ta jamoa o‘z startup loyihalarini taqdim etishdi. Shuningdek, tadbirga yurtimizdagi ilg‘or IT kompaniya vakillari ham faxriy mehmon sifatida taklif etildi.
“Business matching day"da talabalar ishlab chiqayotgan o‘z startup loyihalarini muvaffaqiyatli amalga oshirish va yuritish bo‘yicha yirik IT kompaniyalari mutaxassislari bilan fikr almashishdi.
Bundan tashqari, TATU, Janubiy Koreya KOOKMIN universiteti va O‘zbekistonning IT sohasidagi yetakchi kompaniyalari vakillari bilan ta’lim dasturlari va kadrlar tayyorlash bo‘yicha masalalari muhokama qilindi.

✅ Прошла встреча, посвященная укреплению взаимосвязи производственной и академической сфер (Business Matching Day). Встреча была организована Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Университетом KOOKMIN Южной Кореи в целях развития курса «Бизнес-ИТ-образование в Узбекистане».
🎓 В ходе встречи 3 команды студентов университета представили свои стартап-проекты. Также в качестве почетных гостей на мероприятие были приглашены представители ведущих IT-компаний нашей страны.
На «Business match day» студенты обменялись идеями с экспертами крупных IT-компаний по вопросам успешной реализации и управления их стартап-проектами.
Кроме того, с представителями ТУИТ, Университета KOOKMIN Южной Кореи и ведущих компаний в сфере ИТ Узбекистана были обсуждены вопросы, связанные с образовательными программами и подготовкой кадров.