Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalari IT Park Uzbekistan tomonidan tashkil etilgan IT Park Code Cup dasturlash musobaqasida munosib ishtirok etib, 1-o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Musobaqa ikki bosqich — onlayn saralash va oflayn final formatida o‘tkazildi. Saralash bosqichida 22 ta jamoa o‘zaro bellashdi va eng yaxshi natija qayd etgan 8 ta jamoa final yo‘llanmasiga ega bo‘ldi.
TATU nomidan 5 ta jamoa ishtirok etdi. Ulardan “Horrible” jamoasi final bosqichiga yo‘llanma olib, yakunda musobaqa g‘olibiga aylandi.
Final natijalari:
1-o‘rinHorrible jamoasi, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti;
2-o‘rinThree Dlnosaurs jamoasi, Yangi O‘zbekiston universiteti;
3-o‘rinAwesome team jamoasi, Toshkent shahridagi M. V. Lomonosov nomidagi Moskva davlat universiteti filiali.
Kuchli uchlikdan joy olgan jamoalar 2026-yil 20–27-avgust kunlari Ozarbayjonning Boku shahridagi ADA universitetida bo‘lib o‘tadigan “Petrozavodsk Programming Camp in Baku” xalqaro o‘quv-trening yig‘inida ishtirok etish yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Mazkur xalqaro dastur davomida ishtirokchilar algoritmik dasturlash, jamoaviy ishlash va xalqaro musobaqalarga tayyorgarlik bo‘yicha tajribali trenerlar bilan ishlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Talabalarimizni ushbu yuksak natija bilan samimiy tabriklaymiz va xalqaro maydonda ham ulkan zafarlar tilaymiz!

Студенты Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми достойно выступили на соревновании по программированию IT Park Code Cup, организованном IT Park Uzbekistan, и завоевали 1-е место.
Соревнование проходило в два этапа — онлайн-отбор и очный финал. В отборочном этапе приняли участие 22 команды, из которых 8 лучших получили право выступить в финале.
От имени ТУИТ в соревновании участвовали 5 команд. Команда «Horrible» успешно вышла в финальный этап и по итогам соревнования стала победителем турнира.
🏆 Итоговые результаты финала:
🥇 1-е место — команда Horrible, Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми;
🥈 2-е место — команда Three Dinosaurs, Университет «Новый Узбекистан»;
🥉 3-е место — команда Awesome Team, филиал Московского государственного университета имени М. В. Ломоносова в городе Ташкенте.
Команды, занявшие призовые места, получили право принять участие в международном учебно-тренировочном сборе «Petrozavodsk Programming Camp in Baku», который пройдет 20–27 августа 2026 года в Университете ADA (г. Баку, Азербайджан).
В рамках международной программы участники смогут совершенствовать навыки алгоритмического программирования, командной работы и подготовки к международным соревнованиям под руководством опытных тренеров.
🎉 Искренне поздравляем наших студентов с этой выдающейся победой и желаем им новых успехов и ярких достижений на международной арене!