TATU jamoasi — armrestling bo‘yicha sovrindorlar safida!
💪 2026-yil 2–4-may kunlari Toshkent shahrida sportning armrestling turi bo‘yicha kichik o‘smirlar, o‘smirlar, yoshlar va kattalar o‘rtasida Hudud chempionati bo‘lib o‘tdi.
💻 Musobaqa davomida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti jamoasi ham faol ishtirok etib, turli vazn toifalarida yuqori natijalarni qayd etib, faxrli o‘rinlarni qo‘lga kiritdi.
🔥 Jamoamiz sportchilari o‘zlarining jismoniy kuchi, chidamliligi va g‘alabaga bo‘lgan qat’iyati bilan maydonda munosib ishtirok etib, universitetimiz sha’nini munosib himoya qildilar.
👏 G‘olib va sovrindorlarimizni samimiy tabriklaymiz hamda ularga kelgusidagi musobaqalarda yanada ulkan zafarlar tilaymiz!

Команда ТАТУ вошла в число победителей в армрестлинге!
💪 Со 2 по 4 мая 2026 года в Ташкенте состоялся региональный чемпионат по армрестлингу среди юниоров, подростков, юношей и взрослых.
💻 Команда Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми также активно участвовала в соревнованиях, показав высокие результаты в различных весовых категориях и заняв почетное место.
🔥 Спортсмены нашей команды, благодаря своей физической силе, выносливости и стремлению к победе, достойно защитили честь нашего университета, приняв участие в соревнованиях.
👏 Мы искренне поздравляем наших победителей и призеров и желаем им еще больших побед в будущих соревнованиях!