O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining 2025-yil 28-oktabrdagi 3/235-son buyrug‘iga muvofiq Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU iqtidorli talabalari uchun Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi joriy etilgan.
• O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining 2025-yil 28-oktabrdagi 3/235-son buyrug‘iga muvofiq Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU iqtidorli talabalari uchun Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi joriy etilgan.
Belgilangan Nizom talablariga muvofiq, 2025-2026-o‘quv yilida 25 nafar iqtidorli talabalar Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi sohibi bo‘ldilar.
Mazkur stipendiya sohiblari bo‘lgan talabalarni tabriklaymiz va yutuqlari bardavom bo‘lishini tilab qolamiz !!!

В соответствии с приказом Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан № 3/235 от 28 октября 2025 года, учреждена стипендия Министерства цифровых технологий для одаренных студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми.
• В соответствии с приказом Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан № 3/235 от 28 октября 2025 года, учреждена стипендия Министерства цифровых технологий для одаренных студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми.
Согласно требованиям утвержденного Положения, в 2025-2026 учебном году 25 одаренных студентов стали обладателями стипендии Министерства цифровых технологий.