Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hamda Uzinfocom kompaniyasi hamkorlikda, talabalarning kelajakdagi kasbiy faoliyatiga bo‘lgan qiziqishlarini oshirish, ularning tajribalarini boyitish, real ish muhitida amaliy bilimlarga ega bo‘lish va stajirovka o‘tashlariga imkon yaratish maqsadida, "Dasturiy injiniring" ta’lim yo‘nalishi 3-4 bosqich talabalari uchun maxsus amaliy tashrif tashkil etildi.
👥 Bunda talabalar, Uzinfocom va uning qoshidagi UStudy IT Akademiyasi faoliyati, mutaxassislarga yaratilayotgan sharoitlar, ish jarayoni qanday kechishi va soha mutaxassislari bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
🗣 Tashrif davomida, Uzinfocom qoshidagi UStudy IT Akademiyasi katta o‘qituvchisi Ibrokhimzoda Ayubxon tomonidan talabalarga, ma’lumotlarni tahlil qilish, sun’iy intellekt modellari asosida ilovalarni ishlab chiqish, mashinali o‘qitish algoritmlarini integratsiyalash va shu kabi mavzularda qiziqarli master-klass o‘tkazildi. Shuningdek, Uzinfocom kompaniyasi tomonidan ishlab chiqilgan dasturiy ishlanmalari bilan yqaindan tanishdilar hamda kompaniyada stajirovka jarayonida bevosita ishtirok etish imkoniga ega bo‘ldilar.

В рамках сотрудничества Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми и компании Uzinfocom, с целью повышения интереса студентов к будущей профессиональной деятельности, обогащения их опыта, получения практических знаний в реальной рабочей среде и создания возможностей для прохождения стажировки, был организован специальный практический визит для студентов 3-4 курсов направления «Программная инженерия».
👥 В ходе визита студенты имели возможность ознакомиться с деятельностью Uzinfocom и IT-академией UStudy при нем, условиями работы для специалистов, процессом труда, а также познакомиться с отраслевыми профессионалами.
🗣 Во время визита преподаватель IT Академии UStudy, Айюбхон Иброхимзода, провел интересный мастер-класс для студентов, посвященный таким темам, как анализ данных, разработка приложений на основе моделей искусственного интеллекта, интеграция алгоритмов машинного обучения и другим актуальным вопросам. Кроме того, студенты познакомились с программными разработками компании Uzinfocom и получили возможность непосредственно участвовать в процессе стажировки в компании.