🧑🏼💻 Yosh avlodni aqlan yetuk va jismonan barkamol etib tarbiyalash bilan bir qatorda ularni zamonaviy axborot-texnologiyalaridan oqilona foydalangan holda yirik daromadli kasblarni egallashlarini ta’minlash maqsadida qator tashabbuslar ilgari surilmoqda.
📆 Mazkur tashabbuslarning mantiqiy davomi sifatida joriy yilning 25-aprel kuni Andijon viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi hamda Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
🤝 Mazkur tadbirda mutasaddilar tomonidan tadbir ishtirokchilariga zamonaviy kasblarni egallash orqali yuqori daromad olish sirlari, o‘zbek informatsion texnologiyalar bozoriga sifatli mahsulotlarni aynan o‘zbek dasturchilari orqali boyitilishini ta’minlash maqsadida imzolangan ushbu memorandum haqida kerakli ma’lumotlar berildi.

В целях воспитания умного и физически развитого подрастающего поколения, а также обеспечения освоения молодежью высокодоходных профессий с рациональным использованием современных информационных технологий, был выдвинут ряд инициатив.
📆 В качестве логического продолжения этих инициатив 25 апреля текущего года был подписан Меморандум о сотрудничестве между управлением дошкольного и школьного образования Андижанской области и Ферганским филиалом Ташкентского университета информационных технологий.
🤝 На мероприятии официальные лица рассказали участникам мероприятия о возможностях получения высоких доходов за счет освоения современных профессий и о Меморандуме, подписанном с целью обеспечения узбекского рынка информационных технологий качественной продукцией именно отечественными специалистами.