🎓 Universitet bitiruvchisi Ulug‘bek Ergashev asoschilaridan biri bo‘lgan DataTruck (Fintruck) — AQSh bozoridagi sun’iy intellekt asosida ishlovchi Freight Tech SaaS platformasi bo‘lib, logistika sohasidagi moliyaviy, operatsion jarayonlarni optimallashtirib, vaqt va xarajatlarni qisqartiradi.
💰 AloqaVentures $300 000 va IT Park Ventures tomonidan $250 000 DataTruck kompaniyasiga Pre-Series A bridge raundida investitsiya kiritildi. Ushbu investitsiya AQSh bozoridagi sotuvlarni kengaytirish, DataTruck’ning logistika sohasidagi operatsion jarayonlarini soddalashtirish va moliyaviy boshqaruvini takomillashtirishga yo‘naltiriladi.
🚚 DataTruck yuk tashish sanoatida vertikal SaaS texnologiyalarining yetakchilaridan biri bo‘lib, ilg‘or Transportni boshqarish tizimi (TMS) imkoniyatlarini moliyaviy vositalar va sun’iy intellekt asosidagi avtomatlashtirish bilan birlashtirmoqda.
📱Kompaniyaning TruckGPT sun’iy intellekt mexanizmi qo‘lda bajariladigan ishlarning 60% gacha bo‘lgan qismini avtomatlashtiradi, bu esa o‘rta va yirik yuk tashish kompaniyalari uchun samaradorlikni sezilarli darajada oshiradi. Hozirda AQShda 250 ga yaqin yuk tashuvchi kompaniya ushbu dasturiy mahsulotdan foydalanmoqda.

🎓 DataTruck (Fintruck), сооснователем которого является выпускник университета Улугбек Эргашев, — это SaaS-платформа Freight Tech на основе искусственного интеллекта для американского рынка, которая оптимизирует финансовые и операционные процессы в сфере логистики, сокращая время и затраты.
💰 Компании DataTruck были вложены инвестиции в размере 300 000 долларов от AloqaVentures и 250 000 долларов от IT Park Ventures в рамках Pre-Series A bridge раунда. Эти инвестиции будут направлены на расширение продаж на американском рынке, упрощение операционных процессов в логистике и улучшение финансового управления DataTruck.
🚚 DataTruck является одним из лидеров в сфере вертикальных SaaS технологий для индустрии грузоперевозок, сочетая передовые возможности системы управления транспортом (TMS) с финансовыми инструментами и автоматизацией на базе искусственного интеллекта.
📱 Механизм искусственного интеллекта TruckGPT компании автоматизирует до 60% ручных операций, что значительно повышает эффективность для средних и крупных транспортных компаний. В настоящее время около 250 транспортных компаний в США используют этот программный продукт.