2025-yil 3-aprel kuni Universitetimizda tashkil etilayotgan "Spring JOB FAIR-2025" mehnat yarmarkasi doirasida “Kelajakka qadam” markazi vakillari bilan hamkorlikda o‘z biznes g‘oyalarini amalga oshirish istagida bo‘lgan bitiruvchi bosqich talabalar uchun “Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha” mavzusi bo‘yicha seminar-trening tashkil etiladi.
🗣Seminar-trening davomida Davlatimiz Rahbarining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar, bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar hamda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida "O‘zmilliybank" AJ tomonidan ishlab chiqilgan moliyaviy xizmatlar paketi to‘g‘risida batafsil maʼlumotlar beriladi.
❗️ Barcha TATU bitiruvchilarini seminarga taklif qilib qolamiz tadbirda ishtirok eting va imkoniyatni qo‘ldan boy bermang!

3 апреля 2025 года в рамках ярмарки вакансий “Spring JOB FAIR-2025”, которая будет организована в нашем университете, совместно с представителями центра «Шаг в будущее» будет проведён семинар-тренинг на тему «От бизнес-идеи до готового проекта» для студентов выпускного курса, желающих реализовать свои бизнес-идеи.
🗣 В ходе семинара-тренинга будет представлена подробная информация о задачах, определённых в постановлении Президента Республики от 14 февраля 2025 года № PQ-61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных учреждений», о создаваемых возможностях для выпускников, а также о пакете финансовых услуг, разработанном АО “O‘zmilliybank” в рамках программы «Шаг в будущее».