Joriy yilning 16-noyabridan Oliy taʼlim muassasasi tomonidan ishlab chiqilgan chora-tadbirlar va reja-grafik asosida oʻquv jarayonini anʼanaviy shaklda davom ettirish belgilangan.
Shu munosabat bilan, TATUning bakalavriaturaning birinchi, toʻrtinchi hamda magistraturaning birinchi, ikkinchi bosqich talabalari 2020-yil 16-noyabridan anʼanaviy tarzda oʻqishni davom ettiradilar. 2-, 3-bosqich talabalari esa masofaviy taʼlim shaklida oʻqishlarini davom ettirishlari mumkinligi haqida maʼlumot bergan edik.
Bunda oʻquv grafigida hech qanday oʻzgarishlar boʻlmaydi!
Bugungi yurtimizdagi pandemiya davrida eng birinchi oʻrinda talabalarning sogʻligi turishini inobatga olgan holda TATU maʼmuriyati anʼanaviy taʼlim shakliga qaytishi mumkin boʻlgan bakalavriaturaning birinchi, toʻrtinchi hamda magistraturaning birinchi, ikkinchi bosqich talabalari dars jarayonini aralash koʻrinishda davom ettirishlari mumkinligini maʼlum qiladi. Yaʼni talabalar anʼanaviy taʼlim shaklida universitetga kelib tahsil olishlari, yoki sharoiti boʻlmasa masofaviy shaklda darslarni davom ettirishlari mumkin.
Shuningdek, universitet maʼmuriyati talabalarimizdan karantin qoidalariga qatʼiy rioya etishlarini, doimiy tibbiy niqob taqishlarini, oraliq masofa saqlashlarini, qoʻllarni antiseptik vositalar bilan tez-tez dezinfeksiya qilishlarini soʻrab qoladi.

Студенты смогут продолжить учебу в смешанном режиме
Недавно было принято решение о продолжении учебного процесса в традиционной форме с 16 ноября этого года в соответствии с планом-графиком мероприятий, утвержденным вузом.
В этой связи, с 16 ноября 2020 года студенты 1, 4 курсов бакалавриата и 1 и 2 курсов магистратуры ТУИТ приступят к обучению в традиционном формате, студенты же 2 и 3 курсов бакалавриата продолжат учебу в дистанционном режиме, о чем бы ранее сообщали.
В этом плане никаких изменений в учебном графике нет!
Но, учитывая важность здоровья студентов в период пандемии, руководство ТУИТ информирует о возможности продолжения учебы в смешанном режиме, т.е. студенты могут учиться как в режиме онлайн, так в традиционном формате обучения.
Кроме того, руководство университета убедительно просит студентов соблюдать все меры предосторожности, носить маски, придерживаться правил социального дистанцирования, обрабатывать руки антисептическими средствами.