Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli topshirig‘i asosida universitetimizda “Talabalar media guruhi” o‘z faoliyatini boshladi!
👉 Ushbu guruhning asosiy maqsadi – talabalarni mamlakatimiz va dunyoda yuz berayotgan ijtimoiy-siyosiy, madaniy jarayonlar hamda yoshlar hayotiga oid yangiliklardan tezkor xabardor qilish, vaqtni mazmunli o‘tkazishga xizmat qiladigan virtual axborot makoni yaratishdir.
✅Guruh tomonidan qisqa metrajli videoroliklar, qiziqarli ma’lumotlar va yangiliklar tayyorlanadi hamda ijtimoiy tarmoqlarda keng yoritib boriladi.
🔺Siz ham ijodkorlikka, axborot va media sohasi faoliyatiga qiziqsangiz, “Talabalar media guruhi” safiga qo‘shilishing.

В соответствии с указаниями Министерства высшего образования, науки и инноваций, наш университет запустил «Студенческую медиагруппу»!
👉 Основная цель этой группы — оперативно информировать студентов о социальных, политических и культурных событиях в нашей стране и мире, а также о новостях, связанных со студенческой жизнью. Также она направлена на создание виртуального информационного пространства, которое поможет студентам проводить время более содержательно.
✅ Группа будет создавать короткие видеоролики, интересный контент и новостные обновления, которые будут широко распространяться в социальных сетях.
🔺 Если вы креативны и интересуетесь информационной и медийной деятельностью, добро пожаловать в «Студенческую медиагруппу».