TALABALAR UCHUN STIPENDIYA TANLOVIGA START BERILDI
🔰Iqtidorli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va moliyaviy ragʻbatlantirish maqsadida respublika miqyosida talabalar uchun “REGISTON STIPENDIYASI — 2023” tanlovi o‘tkaziladi.
✅ Unda barcha davlat va nodavlat oliygohlarida tahsil olayotgan bakalavr bosqich talabalari ishtirok etishlari mumkin.
✔️ Tanlovda ishtirok etish istagida bo‘lgan talabgorlar 30-aprelga qadar onlayn shaklda ro‘yxatdan o‘tishlari mumkin.
🏆 3 bosqichli saralash natijasiga ko‘ra gʻoliblar “Registon stipendiyasi sohibi” maxsus guvohnomasi, esdalik sovgʻalar, pul yutuqlari bilan taqdirlanadi.
📑 Shuningdek, tanlovda ishtirok etgan nomzodlarga maxsus QR-kodli sertifikatlar onlayn topshiriladi.
➡️ Batafsil maʼlumot: @registon_stipendiya_bot
📜 TANLOV NIZOMI (https://oliygoh.uz/post/registon-stipendiyasi-2023) Ma’lumot o‘rnida, ushbu stipendiya xorijiy tillarni puxta o‘rgangan bilimdon talabalarni moddiy rag‘batlantirishga qaratilgan bo‘lib, o‘qishda qo‘shimcha imtiyoz berish xarakteriga ega emas.

Конкурс для студентов «СТИПЕНДИЯ РЕГИСТАН - 2023» будет проводиться на республиканском уровне в целях поддержки и материального поощрения талантливой молодежи.
В нем могут участвовать студенты бакалавриата, обучающиеся во всех государственных и негосударственных вузах.
Претенденты, желающие принять участие в конкурсе, могут зарегистрироваться онлайн до 30 апреля.
По итогам 3-этапного отбора победители будут награждены специальным сертификатом «Обладатель стипендии Регистон», сувенирами и денежными призами.
Также кандидатам, принявшим участие в конкурсе, будут выданы специальные сертификаты с QR-кодом онлайн.
Больше информации: @registon_stipendiya_bot
ПОЛОЖЕНИЕ О КОНКУРСЕ (https://oliygoh.uz/post/registon-stipendiyasi-2023) Данная стипендия направлена на материальное поощрение студентов, которые основательно изучали иностранные языки не дает предоставления дополнительных привилегий в учебе.