2025-yil 24-25-mart kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida talabalar uchun uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi. Tadbirlar O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ-61-son qarori va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda “O‘zmilliybank” AJ tomonidan imzolangan “Kelajakka qadam” markazi faoliyatini tashkil etish tartibi doirasida tashkil qilindi.
👥 Uchrashuvlarda nimalar muhokama qilindi?
👀 Universitetdagi “Kelajakka qadam” markazi faoliyati va “O‘zmilliybank” AJ bilan hamkorlikdagi loyihalar;
👀 Talabalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha dasturlar;
👀 Tadbirkorlikni rivojlantirish va talabalar biznes loyihalariga yordam berish yo‘nalishlari.
😀 Shuningdek, o‘z biznes g‘oyalarini hayotga tatbiq etmoqchi bo‘lgan talabalar uchun “Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha” mavzusida seminar-treninglar tashkil etildi.

24–25 марта 2025 года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми прошли встречи для студентов. Мероприятия были организованы в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан № PQ-61 от 14 февраля 2025 года, а также в рамках порядка организации деятельности Центра «Шаг в будущее», подписанного Министерством высшего образования, науки и инноваций и АО «Узнацбанк».
👥 Что обсуждалось на встречах?
👀 Деятельность центра «Шаг в будущее» в университете и проекты, реализуемые в сотрудничестве с АО «Узнацбанк»;
👀 Программы поддержки студентов;
👀 Развитие предпринимательства и помощь в реализации студенческих бизнес-проектов.
😀 Кроме того, для студентов, желающих воплотить свои бизнес-идеи в жизнь, были организованы семинары-тренинги на тему «От бизнес-идеи до готового проекта».