44 nafar talaba va o'quvchilar Raqamli texnologiyalar vazirligi stipendiyasi g‘olibi bo‘ldi
Xabaringiz bor, o'tgan 2025-yil noyabr oyida Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan Vazirlik tizimidagi ta’lim muassasalarining talaba va o‘quvchilari uchun Vazirlik stipendiyasi tanloviga start berilgan edi
Joriy yildagi tanlovda TATU va Samarqand filiali, Toshkent shahridagi Inha universiteti, Toshkent shahridagi Amiti universiteti 2,3,4-bosqich talabalari, TATU va Samarqand filiali qoshidagi akademik litseylari o‘quvchilaridan jami 205 nafar nomzodlar ishtirok etdi va belgilangan Nizom  talablariga muvofiq, ular ichidan eng munosib deb 44 nafar talaba va o‘quvchilar saralab olindi.
G‘oliblar taqsimoti:
Universitet talabalari: 40 nafar;
Litsey o‘quvchilari: 4 nafar.
Raqamli texnologiyalar vazirligi barcha stipendiya gʻoliblarini samimiy tabriklaydi hamda ularning kelgusida bilim olish va AT sohasida yurtimiz rivojiga oʻz hissasini qoʻshish yoʻlida muvaffaqiyatlar tilaydi.

Как известно, в ноябре 2025 года Министерство цифровых технологий запустило конкурс на получение стипендии Министерства для студентов и учащихся учебных заведений, входящих в систему Министерства.
В конкурсе этого года приняли участие 205 кандидатов, в том числе студенты 2-го, 3-го и 4-го курсов ТУИТ и Самаркандского филиала, университета Инха в Ташкенте, университета Дружбы в Ташкенте, а также студенты академических лицеев при ТУИТ и Самаркандском филиале. В соответствии с требованиями установленного Положения, 44 студента и учащиеся были отобраны как наиболее достойные.
Распределение победителей:
Студенты университетов: 40;
Учащиеся лицея: 4.
Министерство цифровых технологий искренне поздравляет всех стипендиатов и желает им успехов в дальнейшем образовании и вкладе в развитие нашей страны в сфере информационных технологий.