🇺🇿 O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Toshkent davlat yuridik universiteti bilan hamkorlikda respublikadagi barcha oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun tanlov e’lon qilmoqda. Tanlovning saralash bosqichi 2024-yil 23-sentyabr kunida start beriladi va internet tarmog‘idagi www.tanlov.kasaba.uz sayti orqali 30-sentyabrga qadar davom etadi.
Tanlovning saralash bosqichi test shaklda bo‘ladi va ishtirokchilar mehnat huquqiga oid testlarga javob berishlari lozim. Buning uchun www.tanlov.kasaba.uz saytiga kirib, ro‘yxatdan o‘tish va testdagi savollarga javob berilsa kifoya.
Tanlovning Respublika bosqichi og‘zaki savol-javob tarzda tashkil etiladi va talabalarning bilimini baholash maqsadida tanlov komissiyasi bevosita suhbat olib boradi.
Tanlovda g‘olib chiqqan ishtirokchilar quyidagi sovrinlar bilan taqdirlanadi:
🥇 1-o‘rin: 1 yillik to‘lov-kontrakt puli to‘lab beriladi;
🥈 2-o‘rin: yarim yillik to‘lov-kontrakt puli to‘lab beriladi;
🥉 3-o‘rin: noutbuk.
Tanlov oliy ta’lim muassasalari talabalarining huquqiy madaniyatini yuksaltirish, ular o‘rtasida xalqaro va milliy mehnat standartlarining mohiyatini targ‘ib qilish, shu orqali faol fuqarolik pozitsiyasiga ega bo‘lgan avlodni tarbiyalashga hissa qo‘shish maqsadida o‘tkazilmoqda.

Федерация профсоюзов Узбекистана в сотрудничестве с Ташкентским Государственным Юридическим университетом объявляет конкурс для студентов высших учебных заведений республики. 23-сентября 2024-года будет дан старт отборочному этапу конкурса и он будет продолжаться в сети интернет по адресу www.tanlov.kasaba.uz до 31-сентября текущего года.
Отборочный этап конкурса будет в тестовой форме, а студенты должны будут ответить на вопросы, касательного трудового права. Для этого необходимо зайти на сайт www.tanlov.kasaba.uz
Для студентов, которые пройдут в республиканский этап будет организована беседа членами комиссии (в форме вопрос-ответ) по билетам по Трудовому праву.
Победители в данном конкурсе будут награждены следующими подарками:
🥇 1-место: оплата годового контракта;
🥈 2-место: оплата полугодового контракта;
🥉 3-место: ноутбук
Конкурс проводится с целью воспитания в молодом поколении республики активную гражданскую позицию с высокой правовой грамотностью, а также пропаганды международных и национальных трудовых стандартов.