👥28-may kuni “Talabalar ligasi” hamda “Barkamol avlod” sport musobaqalarining taqdirlash marosimi O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi bilan boshlandi. Tadbirni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazir o‘rinbosari Zulayxo Maxkamova hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov kirish so‘zi bilan ochib berishdi.
🏆 Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov “Talabalar ligasi” sport musobaqalarini tashkil etish va o‘tkazishda qo‘shgan hissasi, samarali mehnati uchun vazirlik nomidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rektori va universitet jamoasini vazirlikning tashakkurnomasi bilan taqdirlandi, musobaqa tashkilotchilariga o‘z minnatdorchiliklarini izhor etdi.
🎁 Taqdirlash marosimida musiqiy chiqish, iqtidorli talabalar ishtirokidagi lazgi raqsi va sho‘x-taronalar barchaga yanada yuqori kayfiyat bag‘ishladi.

28 мая церемония награждения победителей спортивных соревнований «Студенческая лига» и «Баркамол авлод» началась с исполнения Государственного гимна Республики Узбекистан. Мероприятие открыли заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Зулайхо Махкамова и министр высшего образования, науки и инноваций Конгиротбой Шарипов.
🏆 Министр высшего образования, науки и инноваций Конгиротбой Шарипов от имени министерства наградил ректора Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и коллектив университета благодарственным письмом за вклад и эффективную работу в организации и проведении спортивных соревнований «Студенческая лига», и выразил благодарность организаторам соревнований.
🎁 Музыкальные выступления, танец «Лазги» в исполнении талантливых студентов и весёлые песни на церемонии награждения подарили всем приподнятое настроение.