🔘 Joriy yilning fevral oyidan boshlab respublikamizning oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida sportning mini-futbol turi bo‘yicha "Talabalar ligasi 2025" musobaqalariga start berilgan edi. Ushbu musobaqalarda Toshkent shahri bo‘yicha 50 ta oliy ta’lim muassasalari talabalar terma jamoalari 8 ta guruhga bo‘lingan holda bahslarga kirishishgan.
👟 Mazkur musobaqalarning A guruhidan joy olgan TATU talabalar terma jamoasi, 12 va 19-fevral kunlari TATU sport majmuasida 2 ta o‘yin o‘tkazib, Toshkent pediatriya tibbiyot instituti bilan teng hisobda (4-4) natijani qayd etdilar va Diplomatiya universiteti jamoasi ustidan 3-1 hisobida g‘alaba qozondilar.
🎉Ayni vaqtda guruh 4 ball to‘plab, 2-o‘rinda borayotgan talabalarimiz terma jamoasiga keyingi o‘yinlarida omad tilab qolamiz.

🔘 С февраля текущего года стартовали соревнования по мини-футболу среди студентов вузов нашей республики под названием "Студенческая лига 2025". В этих соревнованиях участвуют сборные студентов из 50 высших учебных заведений Ташкента, разделенные на 8 групп.
👟 Сборная студентов ТУИТ, входящая в группу А, провела два матча в спорткомплексе ТУИТ 12 и 19 февраля. В первом матче они сыграли вничью (4-4) с командой Ташкентского педиатрического медицинского института, а во втором одержали победу со счетом 3-1 над командой Университета дипломатии.
🎉 Набрав 4 очка, наша сборная занимает 2-е место в группе. Пожелаем удачи нашим студентам в предстоящих играх!