5-iyun kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti sport majmuasida “Talaba qizlar ligasi” sport musobaqasining final bosqichi hamda g‘olib va sovrindor talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi mas’ul xodimi A. Islamov, Oʻzbekona futbol assotsiatsiyasi bosh kotibi A. Maksumov, Oʻzbekiston futzal federasiyasi bosh kotibi B. Mamatnazarov, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti rahbariyati va talabalari ishtirok etdi.
🏆 Final bellashuvlari yakunida
🥇-o‘rin – O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti jamoasiga,
🥈-o‘rin – O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti jamoasiga,
🥉-o‘rin – Oriental universiteti jamoasiga nasib etdi.
Jamoaviy g‘oliblardan tashqari musobaqa qatnashchilari bir qancha nominatsiyalar bo‘yicha ham e’tirof etildi:
Eng yaxshi darvozabon - Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti talabasi Ismoiljonova Dildora;
Eng yaxshi himoyachi – Oriental universiteti talabasi Xamidullaeva Risolat;
Eng yaxshi hujumchi - O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti talabasi Xayrullaeva Zarina;

5 июня в спортивном комплексе Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялся финальный этап спортивного соревнования «Лига студенток», а также церемония награждения победителей и призёров.
В мероприятии приняли участие ответственный сотрудник Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан А. Исламов, генеральный секретарь Ассоциации «Ўзбекона футбол» А. Максумов, генеральный секретарь Федерации футзала Узбекистана Б. Маматназаров, руководство и студенты Ташкентского университета информационных технологий.
🏆 По итогам финальных игр:
🥇 1-е место — команда Узбекского национального педагогического университета;
🥈 2-е место — команда Узбекского государственного университета физической культуры и спорта;
🥉 3-е место — команда Университета Oriental.
Кроме командных победителей, участницы соревнования были отмечены в различных номинациях:
• Лучшая вратарь — Дильдора Исмоилжонова, студентка Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека;
• Лучшая защитница — Рисолат Хамидуллаева, студентка Университета Oriental;
• Лучшая нападающая — Зарина Хайруллаева, студентка Узбекского государственного университета физической культуры и спорта;
• Лучший игрок в игре— Сарвиноз Камолжонова, студентка Узбекского национального педагогического университета.