Birinchi O‘zbekiston-Malayziya ta’lim forumiga mezbonlik qilgan, Malayziya yetakchi oliy ta’lim muassasasi hisoblangan Sulton Idris ta’lim universiteti (UPSI) bilan Toshkent axborot texnologiyalari universiteti o‘z hamkorligini rasmiylashtirdi.
🤝 Bo‘lib o‘tgan forum doirasida uzoq va qisqa muddatli almashinuv dasturlarini tashkil etish, qo‘shma ta’lim dasturlarini ochish istiqbollari, magistratura va doktorantura talabalari uchun tadqiqot dasturlari, ikki universitet professor-o‘qituvchilari o‘rtasida aloqalarni o‘rnatishni o‘z ichiga olgan Hamkorlik memorandumi imzolandi.
🗒 Ma’lumot uchun: Sulton Idris ta’lim universiteti (UPSI) QS 2025 dunyo universitetlari reytingida Top-1000 o‘rindan joy olgan, san’at, sport va texnologiya yo‘nalishida sifatli ta’lim dasturlari bilan kuchli obroʻga ega boʻlgan Malayziyaning yetakchi oliy taʼlim muassasasi.

Ташкентский университет информационных технологий официально оформил сотрудничество с Университетом образования Султана Идриса (UPSI).
Ташкентский университет информационных технологий оформил свое сотрудничество с ведущим высшим учебным заведением Малайзии — Университетом образования Султана Идриса (UPSI), который выступил хозяином первого Узбекско-Малайзийского образовательного форума.
🤝 В рамках состоявшегося форума был подписан Меморандум о сотрудничестве, включающий организацию краткосрочных и долгосрочных программ обмена, открытие совместных образовательных программ, исследовательские программы для студентов магистратуры и докторантуры, а также установление связей между профессорско-преподавательским составом двух университетов.
🗒 Для справки: Университет образования Султана Идриса (UPSI) занимает место в топ-1000 рейтинга университетов мира QS 2025 и является ведущим высшим учебным заведением Малайзии, обладающим высокой репутацией за качественные образовательные программы в области искусства, спорта и технологий.