Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va Shtutgart amaliy fanlar universiteti (The Hochschule für Technik Stuttgart) o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ushbu onlayn uchrashuv davomida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti va Germaniyaning yetakchi Shtutgart amaliy fanlar universiteti (The Hochschule für Technik Stuttgart) o‘rtasida ilmiy va akademik faoliyat doirasida almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha o‘zaro anglashuv memorandumi imzolashga kelishib olindi.
Memorandumda ikki universitet professor-o‘qituvchilar va talabalar uchun almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda qisqa muddatli ilmiy stajirovkalarni amalga oshirish ko‘zda tutilgan . Shuningdek, tomonlar kelgusida istiqbolli hamkorlik rejalarini, ya’ni bakalavr va magistratura bosqichida qo‘shma dasturlarlarini yo‘lga qo‘yish imkoniyatlarini muhokama qildilar.

Состоялась онлайн-встреча между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Штутгартским университетом прикладных наук (The Hochschule für Technik Stuttgart).
В ходе онлайн-встречи было достигнуто взаимопонимание между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и ведущим немецким университетом прикладных наук (The Hochschule für Technik Stuttgart) об установлении программ обмена в рамках научных и научной деятельности было решено подписать меморандум.
Меморандум предусматривает создание программ обмена для профессорско-преподавательского состава и студентов двух вузов, а также осуществление краткосрочных научных стажировок. Также стороны обсудили перспективные планы сотрудничества в будущем, то есть возможность создания совместных программ на уровне бакалавриата и магистратуры.