Oʼzbekiston Respublikasi Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligi, Oʼzbekiston Respublikasi Bosh Prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti hamda Respublika Oliy taʼlim kengashining 2020 yil 3 martdagi “Respublika oliy taʼlim muassasalarida talaba-yoshlarning startap-loyihalari tanlovini tashkil etish toʼgʼrisida”gi qoʼshma qarori ijrosini taʼminlash maqsadida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti “Pandemiya sharoitida onlayn muloqot imkoniyatlar sifatini yuqori darajaga ko‘tarish” shiori ostida startap-loyihalari tanlovini e’lon qiladi.
Tanlov uchun online ko‘rinishida startap-loyihalarni qabul qilish maqsad qilib olingan, ishtirokchilar o‘zlarining g‘oyalarini uch kun davomida 29-30 may vа 1 iyun kuni soat 14:00 dan 17:00 ga qadar Zoom platformasi yordamida namoyish qilishlari kerak.

В целях исполнения совместного постановления Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан и Республиканского совета высшего образования «Об организации «Об организации конкурса стартап-проектов студентов высших образовательных учреждений Республики» Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий объявляет о проведении конкурса стартап-проектов под девизом: «Качественное повышение возможностей онлайн-общения в условиях пандемии».
Желающие принять участие в конкурсе могут представить свои стартап-проекты в режиме онлайна с помощью платформы Zoom в течение трех дней: 23-30 мая и 1 июня с 14:00 до 17:00.