Fargʻona davlat universiteti sport o'yingohida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining yoshlar, fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash va sport masalalari boʻyicha maslahatchisi Abdujabbor Abdusattarovich Abduvohidov Oliy taʼlim rektorlari, direktorlari va talabalari oʻrtasida sportning futbol turi boʻyicha oʻrtoqlik uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
O'zbek milliy futbolining 110 yilligiga bag‘ishlangan musobaqada viloyatimizda mavjud oliygohlar bilan bir qatorda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Farg'ona filiali direktori Rasulov Akbarali Maxamatovich boshchiligida filial xodimlari va talabalari ishtirok etishdi.
Musoboqa soʻngida faol ishtirok etgan xodim va talabalar A. Abduvohidov tomonidan esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

Советник Президента Республики Узбекистан по вопросам молодежи, науки, образования, здравоохранения и спорта Абдужаббор Абдусаттарович Абдувахидов провел товарищеский матч по футболу между ректорами, директорами и студентами высших учебных заведений на спортивном стадионе Ферганского государственного университета.
Сотрудники и студенты Ферганского филиала ТУИТ им. Мухаммада ал-Хоразмий во главе с директором Ферганского филиала ТУИТ им. Мухаммада ал-Хоразмий Расуловым Акбарали Махаматовичем приняли участие в соревнованиях, посвященных 110-летию узбекского национального футбола .
По окончании конкурса сотрудники и студенты, принявшие активное участие, были награждены А.Абдувахидовым памятными подарками.