16 yanvar kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining sport majmuasida universitet Kasaba uyushma qo‘mitasi hamda Jismoniy tarbiya kafedrasi bilan hamkorlikda fakultetlar va bo‘limlar professor-o‘qituvchilari va ishchi-xodimlaridan iborat guruhlar o‘rtasida “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni”ga bag‘ishlangan mini-futbol musobaqasi o‘tkazildi. Musobaqada Televizion texnologiyalar fakulteti, ATM markazi, Telekommunikatsiya texnologiyalar fakulteti, Dasturiy injenering fakulteti, Kompyuter injenering fakulteti, BGUIR, Bo‘lim boshliqlari jamoalari ancha faol bo‘lishdi.
Bahslar natijasida TATU-BGUIR jamoasi I-o‘rinni, KIF jamoasi II-o‘rinni, Bo‘lim boshliqlari jamoasi III-o‘rinni ko‘lga kiritdilar.
Musobaqadan maqsad: Universitet o‘qituvchilari hamda xodimlari o‘rtasida do‘stona muhitni yo‘lga qo‘yish, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish hamda sport bilan muntazam shug‘ullanib borishlari uchun munosib shart-sharoitlar yaratib berishdan iborat bo‘ldi.
Musobaqa yakunida g‘olib bo‘lgan jamoalarga universitet rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shu bilan birga, 17 yanvar kuni TATU Yoshlar ittifoqi faollari boshchiligida universitet talabalari o‘rtasida ham sportning mini-futbol, armleystring, shaxmat turlari bo‘yicha sport musobaqalari tashkil etildi.
Tashkil etilgan musobaqalarda 400 dan ziyod talabalar qamrab olindi. Mini-futbol bo‘yicha eng ko‘p bo‘lgan 22 ta jamoa ishtirok etgan bo‘lsa, shaxmat musobaqasida 100 nafardan ortik, armleystringda esa 30 nafardan ziyod talabalar ishtirok etdilar.
Musobaqalar natijalariga ko‘ra:
Mini-futbol bo‘yicha 1-o‘rinni “831-guruh” jamoasi, 2-o‘rinni “Shunqorlar” jamoasi, 3-o‘rinni “Qalqonlar” jamoasi qo‘lga kiritdi;
Shaxmat musobaqasida 1-o‘rin – Olim Po‘latovga, 2-o‘rin – Elamon Turdiyev, 3-o‘rin - Ulug‘bek Shamsiyevga nasib qildi.
Armleystring turnirida esa 75 kg gacha bo‘lganlar o‘rtasida: 1-o‘rin - Sardor Narzullayev, 2-o‘rin - Sherzod Sheraliyev, 3-o‘rin – Jasurbek Isoqovga;
75 kg dan ortiq vaznlilar o‘rtasida esa 1-o‘rin – Eljahon Normo‘minov, 2-o‘rin - Mavlon Mamatkulov, 3- o‘rin – Ulug‘bek Xamzayevlarga nasib qildi.

16 января этого года в спорткомплексе ТУИТ комитетом профсоюза и кафедрой физической культуры Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован турнир по мини-футболу среди команд преподавателей кафедр и сотрудников отделов, посвященный 14 января – Дню защитников Родины. В соревновании принимали участие команды факультета телевизионных технологий, центра ИКТ, факультета телекоммуникационных технологий, факультета программного инжиниринга, факультета компьютерного инжиниринга, факультета БГУИР, руководителей отделов.
По итогам турнира 1 призовое место завоевала команда ТУИТ-БГУИР, 2 место занял коллектив факультета компьютерного инжиниринга и 3 место досталось сборной руководителей отделов.
Целью проведения данных соревнований является укрепление дружеских отношений между преподавателями, сотрудниками университета, организация их содержательного досуга, создание условий для занятий спортом.
По окончании турнира всем победителям были вручены памятные подарки.
17 января этого года под руководством Союза молодежи ТУИТ были организованы спортивные соревнования среди студентов университета по мини-футболу, армрестлингу и шахматам.
В соревнованиях приняли участие более 400 студентов. В частности, в турнире по мини-футболу участвовали 22 команды, более 30 студентов – в соревнованиях по армрестлингу.
По результатам соревнований:
по мини-футболу 1 место заняла команда “831-guruh”, 2 место завоевала дружина “Shunqorlar” и почетное 3 место досталось коллективу “Qalqonlar”;
по шахматам: 1 место – Олим Пулатов, 2 место – Эламон Турдиев, 3 место – Улугбек Шамсиев.
По армрестлингу в весовой категории до 75 кг: 1 место – Сардор Нарзуллаев, 2 место – Шерзод Шералиев, 3 место – Жасурбек Исоков;
в весовой категории свыше 75 кг: 1 место – Элижахон Нормуминов, 2 место – Мавлон Маматкулов, 3 место – Улугбек Хамзаев.