Sizni Yevropa Ittifoqining ERASMUS + dasturi tomonidan moliyalashtirilayotgan "Kosmik aloqa va tizimlar injiniringi bo’yicha yangi ta’lim dasturlari - (SPACE.COM)" loyihasi doirasida loyihaning O’zbekistondagi hamkor universitetlariga uskunalarni yetkazib berish bo’yicha o’z takliflaringizni berishga taklif etamiz (asosiy hujjatning III-qismidagi texnik shartlarni ko’ring).
Loyiha haqida. "Kosmik aloqa va tizimlar injiniringi bo’yicha yangi ta’lim dasturlari - (SPACE.COM)" (loyiha raqami 609715-EPP-1-2019-1-UZ-EPPKA2-CBHE-JP) oliy ta’lim sohasi salohiyatini oshirishga yo‘naltirilgan, Evropa Ittifoqining (EI) Erasmus+ dasturi doirasida moliyalashtirilgan uch yillik davomiylikdagi, 2019 yilda boshlangan ko‘p mamlakatli qo‘shma loyihadir. Loyihaning maqsadi kosmik tizimlar va kommunikatsiyalar injiniringi (SPACE.COM) yo‘nalishi bo‘yicha yangi o‘quv dasturini ishlab chiqishni qo‘llab-quvvatlash hamda O‘zbekiston kosmik tizimlari injiniringini rivojlanishining barqarorligini ta’minlash hisoblanadi. Ushbu loyiha mehnat bozori va Evropa Ittifoqining ilg‘or tajribasi va Boloniya jarayoniga muvofiq yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlash uchun yetarli sharoit yaratishga xizmat qiladi.

Мы приглашаем Вас представить своё предложение на поставку оборудования партнерским университетам по проекту в Узбекистане (см. технические спецификации, приведенные в Части-III основного документа) в рамках проекта «Новая учебная программа по космическим системам и Коммуникационная инженерия» - (SPACE.COM), со финансируемая программой ERASMUS + Европейского Союза.
О проекте. «Новая учебная программа в области космических систем и Коммуникационная инженерия» - SPACE.COM (номер проекта 609715-EPP-1-2019-1-UZ-EPPKA2-CBHE-JP) - международный проект, рассчитанный на три года и финансируется программой Erasmus+ по созданию потенциала в области высшего образования Европейского Союза (ЕС), запущен в 2019 году. Целью проекта является поддержка разработки Новой учебной программы по космическим системам и технике связи (SPACE.COM), обеспечить устойчивость разработки космических систем Узбекистана. Проект создаст среду для обучения высококвалифицированных специалистов в соответствии с рынком труда и в соответствии с лучшими практиками ЕС и Болонским процессом.