Xalqaro elektraloqa ittifoqi (ITU) tomonidan Huawei bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan GCYLP dasturi yosh raqamli liderlarni qo‘llab-quvvatlashga, ularning innovatsion g‘oyalarini o‘z hamjamiyatlari uchun amaliy ahamiyatga ega yechimlarga aylantirishiga ko‘maklashishga qaratilgan. GCYLP dasturining uchinchi avlod ishtirokchilari 150 ta mamlakatdan 6 700 nafar nomzod orasidan xalqaro hakamlar hay’ati tomonidan o‘tkazilgan saralashdan muvaffaqiyatli o‘tgan yosh tashabbuskorlardir.
Kelgusi bir yil davomida 24 ta mamlakatdan 30 nafar ishtirokchi ITU va Huawei ko‘magida raqamli rivojlanish loyihalarini amalga oshirish uchun zarur resurs va ko‘makka ega bo‘ladi. Ushbu loyihalar inklyuziv va yanada farovon raqamli kelajakni barpo etishga xizmat qiladi.
2026-yil 14–18-sentabr kunlari GCYLP dasturining uchinchi avlod ishtirokchilari innovatsiyalar, loyihalarni boshqarish va yetakchilik ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan maxsus o‘quv haftasida ishtirok etish uchun Jenevada jamlanadi. Ishtirokchilar o‘zlarining raqamli rivojlanish loyihalari va g‘oyalarini yangi bosqichga olib chiqish uchun ekspertlar ko‘magidan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
🏆Mohirjonni ushbu yutug‘i bilan chin dildan tabriklaymiz va dasturdagi ishtirokida muvaffaqiyat tilaymiz!

Участник флагманской образовательной программы Seeds For The Future 2019, соискатель степени PhD в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми, финалист регионального этапа Huawei ICT Competition 2024-2025 Мохиржон Рихсивоев стал участником третьей группы Программы Generation Connect Young Leadership Programme (GCYLP).
• Участник флагманской образовательной программы Seeds For The Future 2019, соискатель степени PhD в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми, финалист регионального этапа Huawei ICT Competition 2024-2025 Мохиржон Рихсивоев стал участником третьей группы Программы Generation Connect Young Leadership Programme (GCYLP).
Программа GCYLP, осуществляемая Международным Союзом Электросвязи (ITU/МСЭ) в партнерстве с компанией Huawei, помогает молодым лидерам в области цифровых технологий превращать инновационные идеи в эффективные решения на благо своих сообществ. Участники третьей группы GCYLP — молодые люди, стремящиеся к позитивным переменам, — были отобраны международным жюри из 6700 кандидатов, представляющих 150 стран.
В течение года 30 человек из 24 стран при поддержке МСЭ и Huawei получат необходимые ресурсы и помощь для реализации своих проектов, направленных на построение инклюзивного и более процветающего цифрового будущего.
С 14 по 18 сентября 2026 года участники GCYLP соберутся в Женеве, Швейцария, для участия в насыщенной учебной неделе, посвященной инновациям, управлению проектами и развитию лидерских качеств. Участники получат экспертную поддержку, которая поможет им вывести свои проекты и идеи в сфере цифрового развития на качественно новый уровень.