🌀Joriy yilning 16-avgust kuni “Seeds for the future” tadbirning rasmiy yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda Yaqin Sharq va Markaziy Osiyoning 14 davlatidan 150 nafar talabalari qatorida TATU talabalari ham ishtirok etdi. Shuningdek, eng so‘nggi AKT texnologiyalarini qo‘llash orqali ijtimoiy muammolarni hal qila oladigan g‘oyalarga ega yoshlarga qaratilgan loyihalar, hususan, “Tech4Good” mintaqaviy tanlovi g‘oliblari ham munosib taqdirlandi.
🤔Universitet talabalariga moʻljallangan “Seeds for the Future” dasturi mahalliy isteʼdodlarni kashf etish, bilim almashish, AKT haqida xabardorlikni oshirish va yosh isteʼdodlar uchun raqamli hamjamiyatni rivojlantirishga qaratilgan.

Официальная церемония завершения мероприятия "Seeds for the Future" прошла 16 августа этого года. Среди 150 студентов из 14 стран Ближнего Востока и Центральной Азии участие приняли и студенты ТУИТ. В рамках мероприятия также были награждены проекты, направленные на поддержку молодых людей с идеями, способными решать социальные проблемы с использованием новейших ИКТ-технологий, в частности, победители регионального конкурса "Tech4Good".
Программа "Seeds for the Future", ориентированная на студентов университетов, нацелена на выявление местных талантов, обмен знаниями, повышение осведомленности в сфере ИКТ и развитие цифрового сообщества молодых специалистов.