Joriy yilning 24-26 aprel kunlari Toshkentdagi Yoshlar ijodiyot markazida “Expo-Russia Uzbekistan 2019” xalqaro sanoat ko‘rgazmasi bo’lib o’tadi. Ko‘rgazmada ishtirok etishga Rossiyaning eksportga yo‘naltirilgan kompaniyalari — energetika, qishloq xo‘jaligi, transport, neft-kimyo va kimyo sanoati, yog‘ochni qayta ishlash, telekommunikatsiya va aloqa, mashinasozlik, metallurgiya, qurilish, tibbiyot va farmatsevtika, ta’lim, bank, xalqaro huquq yo‘nalishidagi ishlab chiqaruvchilar va xizmat ko‘rsatuvchilar taklif etilgan.
Ko‘rgazma doirasida Toshkent biznes-forumi, O‘zbekiston va Rossiyaning iqtisodiy hamkorligiga oid konferensiya, shuningdek, B2B formatidagi muzokaralar va davra suhbatlari ham o‘tkaziladi.

24-26 апреля этого года в Доме творчества молодежи в Ташкенте пройдет международная промышленная выставка «Expo-Russia Uzbekistan 2019». Для участия в выставке приглашены экспортоориентированные компании и предприятия России, производители и поставщики услуг в таких отраслях как энергетика, сельское хозяйство, транспорт, нефтехимическая и химическая промышленность, деревообрабатывающая промышленность, телекоммуникации и связь, машиностроение, металлургия, строительство, медицина и фармацевтика, образование, банковский сектор, международное право.
В рамках выставки запланировано проведение Ташкентского бизнес-форума, конференция по вопросам экономического сотрудничества Узбекистана и России, а также переговоров и круглых столов в формате B2B.